Aİ missiyası müşahidə adı altında kəşfiyyat izləmələrini davam etdirir - FOTO
Fevralın 2-də ARB telekanalının “Gündəm” verilişində Azərbaycan-Ermənistan münasibətləri, buna mane olan qüvvələr və təşəbbüslər, iki ölkə sərhədində yerləşdirilən Avropa İttifaqı (Aİ) missiyasının törətdiyi təhlükələr və digər məsələlər müzakirə olunub.
Rakus.az xəbər verir ki, Rəhman Rəsulovun aparıcısı olduğu verilişin qonağı Milli Məclisin deputatı Rizvan Nəbiyev olub.
O, Zəngəzur dəhlizinin açılmalı və maneəsiz gediş-gəlişin təmin edilməsinin Azərbaycan tərəfinin, Prezident İlham Əliyevin prinsipial tələbi olduğunu bildirib, Baş nazir Nikol Paşinyanın bu məsələləri “Ermənistanın yurisdiksiyası daxilində” görməsinin hansı müəmmaları ehtiva etdiyi və Avropa İttifaqı missiyasının fəaliyyəti ilə bağlı fikirlərini söyləyib.
Parlamentin üzvü deyib ki, Avropa İttifaqı missiyası müşahidə adı altında kəşfiyyat izləmələrini davam etdirir və Paşinyan Ermənistan cəmiyyətini Zəngəzur dəhlizi ilə bağlı güzəştə hazırlayır.
Ətraflı videoda: