“Ardanış” “Zəfər 44”ə, AzTv–”Nərimanlı”ya qarşı
Müstəqilliyin Bərpası Günü (18 oktyabr) və Zəfər Günü (8 Noyabr) münasibətilə bu gün, sentyabrın 22-də Azərbaycanın şəhid jurnalistlərinin xatirəsinə həvəskar komandalardan ibarət 3-cü Ənənəvi Minifutbol Turnirində 2-ci tur üzrə növbəti oyunlar baş tutacaq.
Rakus.az xəbər verir ki, C və D qrupu üzrə iki qarşılaşma olacaq.
C qrupunda saat 19:00-da “Ardanış” “Zəfər 44” ilə görüşəəcək.
Bu oyun “Ardanış” üçün qrupu lider tamamlamaq baxımından önəmli ola bilər. Bunun üçün rəqibini məğlubiyyətə uğratmalıdır. “Zəfər 44” isə qrupda ilk matçına çıxacaq və nəyə qadir olduğunu göstərəcək.
“Ardanış” – Elvin İsmayılov, Azər Hüseynov, Elçin Zeynalov, Elçin İsmayılov, Ramiz Hüseynov, Vüsal Hüseynov, Emin Ələsgərov, Ayxan Abbasov, Emin İmaməliyev, Elşən Nəsibov, Ramin Musayev, Əsgər İbrahimov, Rasim Həsənov.
“Zəfər 44” – Saməddin Əhmədov, Bayramov Ruslan, Mahmudov Fərrux, Əliyev Babək, Zülfuqarov Elçin, Fərzəliyev Murad, Qafarli İsmayil, Rufullayev Mirəhməd, Teyyubov Ramin, Məmmədov Dilqəm, Asif Məmmədov, Rövşən İsmayilov.
Bundan sonra D qrupunda saat 20:00-da AzTv – “Nərimanlı”nı sınağa çəkəcək.
Bu qarşılaşma AzTv-nin ilk oyunu olduğu üçün komandanın gücünün tanınması baxımından maraq doğurur. Televiziyaçıların rəqibləri isə ilk oyunda sahədən məyus ayrılıblar. “Nərimanlı”nın turnirdə yoluna davam etməsi üçün daha çox tər tökməsi vacibdir. İnanırıq ki, əzmkar və mübariz olan komanda qalib gələcək.
AzTv – Ümid Süleymanov, Lətif Qədimov, Tural Məmmədli, Xəqani Əlirzayev, Fərid Səttarzadə, Sərxan Mustafayev, Famil Məmmədov, Azər Manaflı, Sadiq Nağıyev, Əkbər Kazımov,  Şamiyev Əbilfəz, Cavidan Şükürov.
“Nərimanlı” – Qurbanov Tural, Cabbarov Vüsal, Zeynalov Anar, Musayev Sahil, Məcidov Mirhüseyn, Əmirov Samir, Əmirov Renat, Musayev Bayram, Abbasov Səməndər, Abdullayev Çingiz, Heydərli Vaqif, Abdullayev Abbas, Cabbarov Ramin, Əlvi İbrahimov- məşqçi.
Qarşılaşmalar saat 19:00-da Bakı Tennis Akademiyasında ardıcıllıqla baş tutacaq.