“Zəfər 44” uduzdu, “Ardanış” qrupu lideri oldu - FOTO
Müstəqilliyin Bərpası Günü (18 oktyabr) və Zəfər Günü (8 Noyabr) münasibətilə bu gün, sentyabrın 22-də Azərbaycanın şəhid jurnalistlərinin xatirəsinə həvəskar komandalardan ibarət 3-cü Ənənəvi Minifutbol Turnirində 2-ci tur üzrə növbəti oyun keçirilib.
Rakus.az xəbər verir ki, C qrupunda saat 19:00-da “Ardanış” “Zəfər 44” ilə qarşılaşıb.
Qarşılıqlı mübarizə şəraitində keçən görüş demək olar bərabər səviyyədə  olub. Oyunun ilk dəqiqələrində nizamlı oyunu ilə seçilən ardanışlılar hücumçu Əsgər İbrahimovun qolu ilə önə keçib. Ardınca Emin İmaməliyev təcrübəsindən yararlanaraq çox baxımlı qol vurub. İlk hisə 2:0 başa çatıb. Fasilədən sonra Emin Ələsgərov un qolu ilə hesab 3:0 Ruhdan düşməyən hərbçilər daha inamlı oyun nümayiş etdirərək rəqibin qapısından üç top keçirməyi bacarıblar. Lakin oyunun sonlarına doğru təcrübə öz sözünü deyib. Belə ki, Əsgər İbrahimov bir, Emin İmaməliyev fərdi ustalıq hesabına iki qol vuraraq oyuna son nöqtəni qoyub – 6:3.
Beləliklə, aktivinə 6 xal yazdıran “Ardanış”  qrupu lider tamamlayıb.
“Zəfər 44” isə ilk matçında yaxşı təsir bağışladı və son oyununu AZƏRTAC-a qarşı keçirəcək.
“Ardanış” – Elvin İsmayılov, Azər Hüseynov, Elçin Zeynalov, Elçin İsmayılov, Ramiz Hüseynov, Elşən Nəsibov, Vüsal Hüseynov, Emin Ələsgərov, Ayxan Abbasov, Emin İmaməliyev, Ramin Musayev, Əsgər İbrahimov, Rasim Həsənov.
“Zəfər 44” – Saməddin Əhmədov, Bayramov Ruslan, Mahmudov Fərrux, Əliyev Babək, Zülfuqarov Elçin, Fərzəliyev Murad, Qafarli İsmayil, Rufullayev Mirəhməd, Teyyubov Ramin, Məmmədov Dilqəm, Asif Məmmədov, Rövşən İsmayilov.
Hakimlər: Elgün Hüseynov, İmran Məhərrəmov – AFFA
Turnir hər birində 3 komanda olmaqla 4 qrupdan ibarət olacaq, sentyabrın 14-də başlayıb oktyabrın 19-da başa çatacaq. Qruplar üzrə dairəvi sistemlə keçiriləcək mübarizə nəticəsində qrupda xal və top hesabına 1 və 2-ci yeri tutan komandalar 4/1-ə yüksələcək. Bu  oyunlarında iştirak edəcək 8 komandadan qalib gələn 4 komanda yarımfinala çıxacaq. Yarımfinalda A1-in qalibi B1-in qalibi ilə, C1-in qalibi D1-nin qalibi ilə görüşəcək. Qruplar üzrə qalib komandalar FİNAL-da, məğlublar isə 3-cü yer uğurunda qarşılaşacaq. Turnirin razılaşdırılmış qaydasına əsasən, qarşılaşmalar hər biri 25 dəqiqə olmaqla iki hissədən ibarətdir. Yarımfinal və final oyunları zamanı əsas vaxtda qalib müəyyənləşməzsə, penalti təyin olunacaq. AFFA hakimlərinin idarə edəcəyi turnirin Təşkilat Komitəsi iştirakçı komandaların nümayəndələrindən təşkil olunur və hər bir problemli məsələ komitə tərəfindən verilən qərarla həll edilir. Komandaların 12 nəfərlik heyətində yarış başa çatanadək heç bir dəyişiklik reallaşdırılmayacaq.