AzTv qələbə qazandı, “Nərimanlı” qrupu tərk etdi
Müstəqilliyin Bərpası Günü (18 oktyabr) və Zəfər Günü (8 Noyabr) münasibətilə bu gün, sentyabrın 22-də Azərbaycanın şəhid jurnalistlərinin xatirəsinə həvəskar komandalardan ibarət 3-cü Ənənəvi Minifutbol Turnirində 2-ci tura yekun vurulub.
Rakus.az xəbər verir ki, D rupunda saat 20:00-da AzTv ilə “Nərimanlı” üz-üzə gəlib.
Oyunun əvvəlindən kamandalar kəşfiyyat xarakterli oyun nümayiş etdirdilər. İlk hissənin 10-cu dəqiqəsindən sonra hakimiyyəti ələ alan AzTv Sadiq Nağıyevin qolu ilə önə keçib. Bundan sonra tarazılığı bərpa etmək üçün “Nərimanlı” yaxşı hücumlar qursalar da istəddiklərinə nail ola bilməyiblər. Rəqib isə əks hücum həmləsi ilə Sərxan Musayevin dəqiq zərbələri ilə daha 3 qol vurmağa nail olub. İkinci hissənin sonlarına doğru rəqim gücünü artırsa da Samir Əmirov 1 dəfə fərqlkənib. Bu, isə qələbə üçün yetərli olmayıb – 4:1
Beləliklə, “Nərimanlı” D qrupunu tərk edən ilk komanda olub. AzTv isə son oyunda yaxşı formada olan “Göyçə” ilə qarşılaşacaq.
AzTv – Ümid Süleymanov, Lətif Qədimov, Tural Məmmədli, Xəqani Əlirzayev, Fərid Səttarzadə, Sərxan Mustafayev, Famil Məmmədov, Azər Manaflı, Sadiq Nağıyev, Əkbər Kazımov,  Şamiyev Əbilfəz, Cavidan Şükürov.
“Nərimanlı” – Qurbanov Tural, Cabbarov Vüsal, Zeynalov Anar, Musayev Sahil, Məcidov Mirhüseyn, Əmirov Samir, Əmirov Renat, Musayev Bayram, Abbasov Səməndər, Abdullayev Çingiz, Heydərli Vaqif, Abdullayev Abbas, Cabbarov Ramin, Əlvi İbrahimov- məşqçi.
Qarşılaşmalar saat 19:00-da Bakı Tennis Akademiyasında ardıcıllıqla baş tutacaq.
20:00 AzTV- “Nərimanlı” – 4:1
Qollar: Sərxan Musayev 3, Sadiq Nağıyev 1 (AzTv)
Samir Əmirov 1 – (“Nərimanlı”)
Hakimlər: Elgün Hüseynov, İmran Məhərrəmov – AFFA
Turnir hər birində 3 komanda olmaqla 4 qrupdan ibarət olacaq, sentyabrın 14-də başlayıb oktyabrın 18-dək başa çatacaq. Qruplar üzrə dairəvi sistemlə keçiriləcək mübarizə nəticəsində qrupda xal və top hesabına 1 və 2-ci yeri tutan komandalar 4/1-ə yüksələcək. Bu  oyunlarında iştirak edəcək 8 komandadan qalib gələn 4 komanda yarımfinala çıxacaq. Yarımfinalda A1-in qalibi C2-nin qalibi ilə, D2-nin qalibi ilə B1-in qalibi görüşəcək. Qruplar üzrə qalib komandalar FİNAL-da, məğlublar isə 3-cü yer uğurunda qarşılaşacaq. Turnirin razılaşdırılmış qaydasına əsasən, qarşılaşmalar hər biri 25 dəqiqə olmaqla iki hissədən ibarətdir. Yarımfinal və final oyunları zamanı əsas vaxtda qalib müəyyənləşməzsə, penalti təyin olunacaq. AFFA hakimlərinin idarə edəcəyi turnirin Təşkilat Komitəsi iştirakçı komandaların nümayəndələrindən təşkil olunur və hər bir problemli məsələ komitə tərəfindən verilən qərarla həll edilir. Komandaların 12 nəfərlik heyətində yarış başa çatanadək heç bir dəyişiklik reallaşdırılmayacaq.