İqtisadi 01.05.2020 09:24
Bakıda 29 marşrut xəttinin hərəkət SXEMİ dəyişdirildi
Bakı-Sumqayıt yolunda aparılan yenidənqurma işləri çərçivəsində 29 marşrut xəttinin hərəkət sxemi müvəqqəti olaraq dəyişdirilib.
Rakus.az xəbər verir ki, Bakı Nəqliyyat Agentliyinin məlumatına görə, Bakı-Sumqayıt yolunda aparılan yenidənqurma işləri çərçivəsində 30 aprel və 1 may tarixlərində Moskva prospektindən “20 Yanvar dairəsi”nə şəhərdən çıxış istiqamətinə doğru hərəkət məhdudlaşdırılır. Bu səbəbdən həmin hissədə fəaliyyət göstərən 29 marşrut xəttinin hərəkət sxemi müvəqqəti olaraq aşağıda göstərilən qaydada təşkil edilib:
2 və 13 nömrəli marşrut
İstiqamət – Beynəlxalq Avtovağzal Kompleksi: Tbilisi pr. – S.C.Pişəvəri küç. – “3-cü mikrorayon dairəsi” – A.Məhərrəmov küç. – M.Cəlal küç. daha sonra öz xətti üzrə.
7A nömrəli marşrut
İstiqamət- Beynəlxalq Avtovağzal Kompleksi: “3-cü mikrorayon dairəsi” – A.Məhərrəmov küç. – M.Cəlal küç. daha sonra öz xətti üzrə.
“Əhmədli” metro stansiyası: Moskva pr. – M.Cəlal küç. – A.Məhərrəmov küç. – 3-cü mikrorayon dairəsi daha sonra öz xətti üzrə.
7B nömrəli marşrut
İstiqamət – Koroğlu Nəqliyyat Mübadilə Mərkəzi: M.Həsənov küç. – H.Zərdabi küç. – Tbilisi pr. (geriyə dönmə manevri) – Ə.Salamzadə küç. daha sonra öz xətti üzrə.
Yasamal yaşayış massivi: 3-cü mikrorayon dairəsi – R.Cəfərov küç. – Moskva pr. (geriyə dönmə manevri) – M.Həsənov küç. daha sonra öz xətti üzrə.
14 nömrəli marşrut
İstiqamət – son dayanacaq məntəqəsi M.Həsənov küçəsində olmaqla (“20 Yanvar” metro stansiyası) hərəkət sxemi – M.Həsənov küç. – H.Zərdabi küç. – A.M.Şərifzadə küç. daha sonra öz xətti üzrə təşkil edilib.
18 nömrəli marşrut
İstiqamət – 9-cu mikrorayon: “3-cü mikrorayon dairəsi” – A.Məhərrəmov küç. – M.Cəlal küç. daha sonra öz xətti üzrə.
37 və 59 nömrəli marşrutlar
İstiqamət – Beynəlxalq Avtovağzal Kompleksi: Tbilisi pr. – S.C.Pişəvəri küç. – 3-cü mikrorayon dairəsi – A.Məhərrəmov küç. – M.Cəlal küç. daha sonra öz xətti üzrə.
65 nömrəli marşrut
İstiqamət – Tbilisi pr. – S.C.Pişəvəri küç. – 3-cü mikrorayon dairəsi – A.Məhərrəmov küç. – M.Cəlal küç. daha sonra öz xətti üzrə.
79 nömrəli marşrutlar
İstiqamət – Mərkəzi Bank: “3-cü mikrorayon dairəsi” – C.Səlimov küç. – Ə.Salamzadə küç. (“Qələbə dairəsi”) – Tbilisi pr. daha sonra öz xətti üzrə.
M.Rəsulzadə qəsəbəsi: Tbilisi pr. – S.C.Pişəvəri küç. – 3-cü mikrorayon dairəsi daha sonra öz xətti üzrə.
114A və 114B nömrəli marşrutlar
İstiqamət – Müşfiqabad və Pirəkəşkül qəsəbələri: M.Həsənov küç. – H.Zərdabi küç. – H.Hüseynov küç. – A.M.Şərifzadə küç. – M.Həsənov küç.- 2-ci Alatava küç. – Moskva pr. (Şamaxinka) daha sonra öz xətti üzrə.
119 nömrəli marşrut
İstiqamət – Xırdalan şəhəri: 3-cü mikrorayon dairəsi – A.Məhərrəmov küç. – M.Cəlal küç. daha sonra öz xətti üzrə.
199 nömrəli marşrut
İstiqamət – Abşeron Gənclər Şəhərciyi: “3-cü mikrorayon dairəsi” – A.Məhərrəmov küç. – M.Cəlal küç. daha sonra öz xətti üzrə.
29 nömrəli marşrut
İstiqamət – Beynəlxalq Avtovağzal Kompleksi: H.Zərdabi küç. – H.Hüseynov küç. – A.M.Şərifzadə küç. – M.Həsənov küç.- 2-ci Alatava küç. – Moskva pr. (Şamaxinka) daha sonra öz xətti üzrə.
67 nömrəli marşrut
İstiqamət – Biləcəri qəsəbəsi: Moskva pr. – A.Məhərrəmov küç. daha sonra öz xətti üzrə.
211 nömrəli marşrut
İstiqamət – “Gənclik” metro stansiyası: M.Həsənov küç. – H.Zərdabi küç. – Ə.Salamzadə daha sonra öz xətti üzrə.
Yasamal yaşayış massivi: 3-cü mikrorayon dairəsi –Moskva pr. (geriyə dönmə manevri) – M.Həsənov küç. daha sonra öz xətti üzrə.
92 nömrəli marşrut
İstiqamət – M.Əcəmi metro stansiyası: Moskva pr. (geriyə dönmə manevri) – 20 Yanvar küç. – A.Məhərrəmov küç. – 3-cü mikrorayon dairəsi daha sonra öz xətti üzrə.
193 nömrəli marşrut
İstiqamət – Binə ticarət mərkəzi: 2-ci Alatava küç. – M.Həsənov küç. – A.M.Şərifzadə küç. daha sonra öz xətti üzrə.
102 və 159 nömrəli marşrutlar
İstiqamət – “Sulutəpə dairəsi”: M.Həsənov küç. – H.Zərdabi küç. – H.Hüseynov küç. – A.M.Şərifzadə küç. – M.Həsənov küç.- 2-ci Alatava küç. – Moskva pr. (Şamaxinka) daha sonra öz xətti üzrə.
İstiqamət – Beynəlxalq Avtovağzal Kompleksi : H.Zərdabi küç. – H.Hüseynov küç. – A.M.Şərifzadə küç. – M.Həsənov küç.- 2-ci Alatava küç. – Moskva pr. (Şamaxinka) daha sonra öz xətti üzrə.
İstiqamət – N.Nərimanov metro stansiyası: Moskva pr. (geriyə dönmə manevri) – 20 Yanvar küç. – A.Məhərrəmov küç. – 3-cü mikrorayon dairəsi daha sonra öz xətti üzrə.
83 nömrəli marşrut
İstiqamət – Təbriz küçəsi: Moskva pr. (geriyə dönmə manevri) – 20 Yanvar küç. – A.Məhərrəmov küç. – 3-cü mikrorayon dairəsi daha sonra öz xətti üzrə.
Biləcəri qəsəbəsi: 3-cü mikrorayon dairəsi – A.Məhərrəmov küç.
165 nömrəli marşrut
İstiqamət – “3-cü mikrorayon dairəsi” – Ə.Salamzadə küç. – Qələbə dairəsi – İ.Talıblı küç. – A.M.Şərifzadə küç. daha sonra öz xətti üzrə.
M1 nömrəli ekspress marşrut
İstiqamət – “3-cü mikrorayon dairəsi”: A.Mustafayev küç. – C.Səlimov küç. – Ə.Salamzadə küç. – Z.Bünyadov pr. daha sonra öz xətti üzrə.
M4 nömrəli ekspress marşrut
İstiqamət – “20 Yanvar” metro stansiyası: Tbilisi pr. – Ə.Salamzadə küç. – Qələbə dairəsi – Zərdabi küç.
M5 nömrəli ekspress marşrut
İstiqamət – “3-cü mikrorayon dairəsi”: Tbilisi pr. – S.C.Pişəvari küç. – C.Səlimov küç. – Ə.Salamzadə küç. – Z.Bünyadov pr. daha sonra öz xətti üzrə.
M7 nömrəli ekspress marşrut
İstiqamət – “İnşaatçılar” metro stansiyası: Ə.Salamzadə küç. – Qələbə dairəsi daha sonra öz xətti üzrə.