Şəhid Jurnalistlərin Xatirə Turnirinin finalçıları bəlli oldu - FOTO - VİDEO
Müstəqilliyin Bərpası Günü (18 oktyabr) və Zəfər Günü (8 Noyabr) münasibətilə Azərbaycanın Şəhid Jurnalistlərinin xatirəsinə həvəskar komandalardan ibarət 3-cü Ənənəvi Minifutbol Turnirində yarımfinal oyunları yekunlaşıb.
Rakus.az xəbər verir ki, oktyabrın 12-də Bakı Tennis Akademiyasında baş tutan iki qarşılaşma ilə finalçılar bəlli olub.
Belə ki, saat 21:00-da AFFA kökənli hakimlər Elgün Hüseynov və Ramil Namazovun start fiti ilə başlayan görüş “Gənclər 2020” ilə “Ardanış” arasında olub.
Komandalar bu heyətlə meydana çıxıb:
“Ardanış” – Elvin İsmayılov, Azər Hüseynov, Elçin Zeynalov, Elçin İsmayılov, Elşən Nəsibov, Ramiz Hüseynov, Vüsal Hüseynov, Emin Ələsgərov, Ayxan Abbasov, Emin İmaməliyev, Ramin Musayev, Əsgər İbrahimov, Rasim Həsənov.
“Gənclər 2020” – Bayram Əliyev, Elnur Ağamalıyev, Rauf Məhəmmədov, İlkin Kərimli, Ümman Ağamalıyev, Bürhan Hətəmli, Fariz Ağamalıyev, Emil Qurbanzadə, Tural Nağıyev, Ruslan Hətəmli, Ruslan Əliyev, Mustafayev Elvin.
Hər iki komanda finala çıxmaq üçün bərabər səviyyədə oyun nümayiş etdirib. İlk hissədə Azər Hüseynovun və Vüsal Hüseynovun qolları ilə “Ardanış” önə çıxıb. Lakin ruhdan düşməyən cənclər hücumçu Burhan Hətəmlinin baxımlı qolu ilə fərqi minimuma endirib.
Fasilədən sonra oyun maraqlı epizodlarla yadda qalıb. Belə ki, hücumçu Əsgər İbrahimovun autdan atılan topu fərdi ustalığı sayəsində surpriz qolu ilə fərqi ikiyə çatdıran “Ardanış” qələbənin artıq təmin olunduğunu düşünüb. Bu qol komandada müəyyən arxayınlıq da yaradıb. Rəqib komandanın Baş məşqçisi Murad Abdullayev bu fürsətdən istifadə edib oyunçu dəyişikliklərinə əl atıb və məğlub olmaq fikrində olmadığını göstərib. Yenə Burhan Hətəmlinin səhnəyə çıxaraq dalbadal iki qol vurması hesaba tarazlıq gətirib.
Bundan sonra ardanışlılar qısamüddətli təlaş keçiriblər. Lakin Baş məşqçisi Rasim Həsənov səbrli davranışı, tayım-aut götürərək komandaya motivasiya verməsi və inam aşılaması mənasız olmayıb. Onun bu seçimi və analizi öz bəhrəsini oyunun son dəqiqələrində verib. Matçın qəhrəmanı sayılan hücumçu Azər Hüseynov gözlənilməz epizodda möhtəşəm zərbə ilə 4-cü topu cənclərin qapısından keçirib. Bundan sonra həvəsdən düşməyən rəqib taktiki gedişlər edərək oyun üstünlüyünü ələ alıb ir neçə dəfə hücuma çıxaraq qol vəziyyəti yaratsa da faydalana bilməyib. Beləliklə “Ardanış” 3:4 hesablı qələbə ilə adını finala yazdırıb.
“Gənclər 2020” isə 3-cü yer uğrunda mübarizəsinə davam edəcək.