“Göyçə” qrupu lider tamamladı - FOTO
Müstəqilliyin Bərpası Günü (18 oktyabr) və Zəfər Günü (8 Noyabr) münasibətilə Azərbaycanın şəhid jurnalistlərinin xatirəsinə həvəskar komandalardan ibarət 3-cü Ənənəvi Minifutbol Turnirində sentyabrın 26-27 və 28-də sonuncu, 3-cü turun oyunlarına start verilib.
Rakus.az xəbər verir ki, sentyabrın 26-da D qrupu üzrə AzTv ilə “Göyçə” arasında olub. Tennis Akademiyasında baş tutan görüş saat 23:00-da başlayıb. Bu matç hər iki komanda üçün liderlik uğrunda mübarizə xarakteri daşıyırdı. Aktivlərində 3 xal olan televiziyaçılar və göyçəlilər qrupun birincisi olmaq üçün həqiqi mənada tər töküblər. “Göyçə” komandası oyunun əvvəlində daha səmərəli oyun nümayiş etdirərək ilk hissədə rəqibin qapısından 3 top keçiriblər. Televiziyaçılar bunun yalnız 1-nin əvəzini çıxıblar. İkinci hissə AzTv-nin üstünlüyü ilə başlasa da oyunçuların bəzilərinin formada olmaması komandaya baha başa gəlib. Göyçəlilər daha 5 qol vuraraq hesabı 8-ə çatdırıblar. Oyunun sonlarına doğru AzTv rəqibin qapısından 2 top keçirsədə,  bu, qələbə üçün yetərli olmayıb – 3:8.
Beləliklə, “Göyçə” komandası D qrupunu 6 xalla lider tamamlayıb. AzTv isə 3 xal ilə ikinci yer ilə kifayətlənib. “Nərimanlı” isə aktivinə xal yazdıra bilməyib və qrupu tərk edib.
AzTv – Ümid Süleymanov, Lətif Qədimov, Tural Məmmədli, Xəqani Əlirzayev, Fərid Səttarzadə, Sərxan Mustafayev, Famil Məmmədov, Azər Manaflı, Sadiq Nağıyev, Əkbər Kazımov,  Şamiyev Əbilfəz, Cavidan Şükürov.
“Göyçə” – Əkbər Hüseynli, Elcan Cabbarlı, Oruc Məmmədov, Rəvan Alışov, Aslan Bağırov, Seymur Usanov, Yaşar Abbas, İlkin Babayev, Əbülfət Abbasov, Pərviz Həsənov, Anar Qasımov.