ATU-da Ortodontiya kafedrası fəaliyyətə başlayıb - FOTO
Azərbaycan Tibb Universitetinin Stomatologiya fakültəsində — Ortodontiya kafedrası fəaliyyətə başlayıb.
Rakus.az xəbər verir ki, ilk mühazirə dərsi universitetin professor-müəllim heyətinin birgə iştirakı ilə baş tutub.
Stomatologiya fakültəsinin dekanı Elmira Əliyeva, Ortopedik stomatologiya kafedrasının müdiri Nazim Pənahov, Terapevtik stomatologiya kafedrasının müdiri Vaqif Həsənov, Tibb Universitetinin – Tədris Stomatoloji klinikasının direktoru Mahir Səfərov çıxış edərək Azərbaycan Tibb Universitetində “Ortodontiya” kafedrasının yaradılmasının vacibliyindən və xüsusi əhəmiyyətindən söz açıblar.
Kafedranın müdiri tibb elmləri doktoru, dosent Ramidə Şadlinskaya “Ortodontiya” kafedrasının yaradılması haqqında sərəncamın ölkəmizin tibbi təhsilində və stomatologiya sahəsində yeni bir mərhələnin başlanğıcını simvolizə etdiyini bildirib.
Vurğulanıb ki. Azərbaycan Tibb Universitetinin rektoru, professor Gəray Gəraybəylinin müvafiq sərəncamı həkimlərin tibb təhsilində və stomatologiya sahəsində daha dərin bilik və bacarıqlar əldə etmək imkanı yaradacaq və ölkənin sağlamlıq sektorunda xidmət səviyyəsini yüksəltməyə kömək edəcək. Kafedra bütün lazımi avadanlıqlarla tam təchiz olunub və kafedrada yüksək təcrübəli professor-müəllim heyəti fəaliyyət göstərir.
Sonda kafedra adından Azərbaycan Tibb Universitetinin rəhbərliyinə, Stomatologiya fakültəsinin professor və müəllim heyətinə minnətdarlıq ifadə olunub.