“Azərbaycan Dəmir Yolları” yol qəzası ilə bağlı məlumat yaydı
Yanvarın 5-də saat 03:45 radələrində “Azərbaycan Dəmir Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin Qala stansiyasında yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib.
Rakus.az xəbər verir ki, “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-nin mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, Mais Mustafa oğlu Kərimovun idarə etdiyi 90-JB-417 dövlət nömrə nişanlı təcili tibbi yardım maşını stansiyanın yaxınlığındakı qorunmayan dəmir yolu keçidindən keçməyə cəhd göstərib. Bu zaman nəqliyyat vasitəsi yolla hərəkət edən lokomotivlə toqquşub.
Hadisə nəticəsində təcili tibbi yardım maşınının sürücüsü Mais Kərimov, həkim Zərifə Məmməd qızı Süleymanova, feldşer Bayram Kamal oğlu Nəsibov müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alıblar. Təcili tibbi yardım maşınına da ziyan dəyib. Yaralılar xəstəxanaya çatdırılıb.
Qəzanın nəticələri saat 06:45-də aradan qaldırılıb və qatarların hərəkəti bərpa olunub.
İlkin araşdırma nəticəsində məlum olub ki, təcili yardım maşınının sürücüsü “Yol hərəkəti haqqında” Qanunun 44-cü maddəsinin tələblərini pozub.
Hazırda faktla bağlı araşdırmalar davam etdirilir.