Azərbaycan ordusu dünyaya örnəkdir
Müzəffər Ordumuz  Ali Baş Komandanımızın  rəhbərliyi altında 30 illik  işğalda olan torpaqlarımızı azad  etmək missiyasını öz üzərinə götürdü.  Müharibə ilk öncə Füzuli rayonunun Qaraxanbəyli  kəndini düşməndən azad etməklə başladı. Sentyabrın  27- də ilk qələbəmiz məhz bu kənddən başladı. Ordumuz  bu müharibədə şanlı tarix yazdı. Düşmənə layiqli cavabını  verdi. Düşməni torpaqlarımızdan qovdu. Bu qələbəyə cənab Prezidentimizin  sözləri ilə desək, “Dəmir yumruq” hesabına nail olduq.
Müharibənin  ilk günlərindən  məqsədimiz hərb meydanında  yalnız düşmənə qarşı mübarizə  aparmaq olub. Müharibə dövründə düşmənin  Gəncədə, Bərdədə, Tərtərdə mülki əhaliyə qarşı  törətdikləri cinayətlərə baxmayaraq, biz dinc əhaliyə  qarşı müharibə aparmadıq. Ermənilərdən fərqli olaraq biz  müharibə dövründə erməni ordusuna qarşı mübarizə apardıq, onları  məğlub edərək torpaqlarımızdan qovduq.
Qalib  Ordumuz    ardıcıl olaraq  zəfər yürüşünə başladı,  düşməni əzəli torpaqlarımızdan  qovdu, tarixi ədaləti bərpa etdi.  Azərbaycan Ordusu bütün dünyanı heyran  qoyan peşəkarlıq göstərərək 44 günlük müharibədə  Xalq – Ordu – Ali Baş Komandan birliyi nəticəsində erməni  ordusunun və xalqının iradəsini qıraraq tarixi qələbəyə imza  atdı. Ordumuzun sücaəti nəticəsində “güclü erməni ordusu” mifi darmadağın  oldu.
Son  illərdə  Prezidentimizin  ordu quruculuğunda  apardığı düzgün siyasəti  nəticəsində Azərbaycan əsgəri  yüksək peşəkarlıq göstərərək bu  missiyanın öhdəsindən layiqincə gəldi.
Dünya  ölkələri  Ali Baş Komandanımızın  timsalında əsl lider – döyüş  meydanında qalib gələn lider gördülər.  Hər açıqlanan şad xəbər Azərbaycan əsgərinin  canı, qanı bahasına başa gəldi. Biz fəxr edirik  ki, qalib ölkənin qalib vətəndaşlarıyıq. Biz ordumuzla  fəxr edirik. Tam əminliklə deyə bilərəm ki, ordu quruculuğunda  aparılacaq yeniliklər ordumuzun qüdrətini daha da artıracaq.